Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Piątka z Zakątka - Problematyka

„Piątka z Zakątka” to dowcipna, ciekawa opowieść o życiu i codziennych zabawach piątki przyjaciół: Magdy, Kaśki, Tomka Krzysia i jego kochanego jamnika Bobika. Akcja rozgrywa się w latach 90. Głównym bohaterem i narratorem jest Krzyś, który w dowcipny sposób opisuje różne śmieszne sytuacje ze swojego życia, zdaje relacje z tego, co przytrafiło mu się w domu, w szkole czy na podwórku. Opowiada też o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy.

Dzieci, choć znają gry komputerowe, potrafią zorganizować sobie wolny czas w ciekawszy i bardziej pomysłowy sposób. Ich zabawy są uniwersalne i mogą przywołać wspomnienia z naszego własnego dzieciństwa.

Książka umiejętnie „przemyca” również treści edukacyjne (informacje np. o Powstaniu Warszawskim), ale autorka raczej unika przesadnego dydaktyzmu.

Napisana prostym stylem, a także wypełniona dowcipnymi komentarzami i celnymi obserwacjami, „Piątka z Zakątka” może być naprawdę przyjemną, zabawną lekturą.